Zasady dbania o narzędzia ogrodowe

Zasady dbania o narzędzia ogrodowe

Ocena: 3.00
Kategoria:Dom i ogród
Dodano:

Narzędzia ogrodowe powinny być wytworzone z trwałych oraz wysokiej klasy surowców, dzięki temu posłużą przez długie lata. Jednak nawet najlepszy materiał może się błyskawicznie zużyć, gdy się o niego nie dba. Tego typu narzędzie nie będzie w należyty sposób spełniało swojej funkcji. Dlatego po wskazanym czasie używania trzeba oczyścić sprzęt ogrodowy z zabrudzeń. Specjalną uwagę należy mu poświęcić po zakończonym sezonie.

Jak przechowywać i pielęgnować narzędzia do ogrodu? 

Chcąc zapewnić sobie dłuższe użytkowanie narzędzi ogrodniczych, musisz o nie zadbać. Oprócz podstawowych czynności takich jak wyczyszczenie zabrudzeń warto pamiętać o konserwacji i naostrzeniu. Używanie nienaostrzonych nożyc bardzo szybko przyczyni się do ich całkowitego stępienia. Naostrzenie możesz zlecić warsztatom, serwisom bądź wykonać je sam. Potrzebujesz tylko pilnika przeznaczonego do takich zadań. Ostre metalowe końce zdecydowanie poprawią komfort Twojej pracy i zmniejszą znacznie zużycie danego sprzętu ogrodniczego.

Przechowywanie i konserwacja narzędzi ogrodowych z silnikiem 

Narzędzia ogrodowe posiadające jednostkę napędową takie jak kosiarki, muszą być konserwowane zgodnie z instrukcją producenta. Wskazane jest jednak zużycie paliwa do końca i tym samym zabezpieczenie urządzenie przed przypadkowym uruchomieniem. Z kolei wszelkie elektryczne urządzenia trzeba odpowiednio chronić przed wilgocią. Należy więc zwrócić uwagę na miejsce przechowywania. Ciemna oraz wilgotna piwnica to kiepskie rozwiązanie. Natomiast dobrze sprawdzi się w tym celu szopa wybudowana w ogrodzie albo garaż. Te miejsca są częściej użytkowane i dzięki temu wietrzone.

Przechowywanie urządzeń niezbędnych do pielęgnacji ogrodu 

Należy przechowywać narzędzia w miejscach o dobrej cyrkulacji powietrza. Brak wymiany powietrza przyczyni się do szybszego ich zawilgocenia. Tym samym szybciej pojawi się na nich rdza. Usunięcie rdzawego nalotu jest możliwe, ale mocno narusza strukturę materiału. Znacząco wpływa to na późniejsze użytkowanie. Wilgoć pojawia się w skutek wykonywania mokrych prac lub niedokładnego osuszenia po czyszczeniu. Warto więc powiesić narzędzia na wieszakach, a nie chować do skrzynek.

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Wyposażenie i wystrój altanki ogrodowej
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Zasady dbania o narzędzia ogrodowe
  • Data dodania:
  • 3.00
  • 0
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Dom i ogród
Jakie najlepsze lustro wybrać do łazienki?
Data dodania:
0.00
1
Wyposażenie i wystrój altanki ogrodowej
Data dodania:
0.00
0