Jakie pralki są obecnie najbardziej popularne?

Jakie pralki są obecnie najbardziej popularne?

Ocena: 0.00
Dodano:

Pralka to niezmiernie ważne urządzenie w naszych domach. O tym, jak jest potrzebna, nie trzeba nikogo przekonywać. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli, bardziej lub mniej zaawansowanych, z suszarkami lub takich, które możemy zabierać ze sobą na wakacje. W jednym gospodarstwie domowym możemy mieć więcej niż jedną pralkę, w zależności od potrzeb prania. W dzisiejszych czasach rozwoju technologicznego i niewielkich kosztów nic nie stoi na przeszkodzie.

Kiedy wybrać tradycyjną pralkę otwieraną z przodu? 

Nowoczesna, najbardziej tradycyjna pralka to ta z drzwiczkami umieszczonymi z przodu. Ma ona sporo zalet – dostęp do prania (i jego podgląd) jest nadzwyczaj łatwy, obsługa także. Pralka tego typu może posiadać wiele funkcji i programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary oraz powierzchnia robocza na górnej powierzchni. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich pralek: pod zabudowę bądź wolnostojących, o uniwersalnym rozmiarze, slim – czyli o mniejszej głębokości, doskonała do mniejszych pomieszczeń i big, czyli o dużej pojemności, nawet do parunastu kilogramów wsadu. Dla przypomnienia: pralka o standardowej wielkości ma około 80 cm wysokości, 60 cm głębokości i 60 cm szerokości. Takie pralki mają jednak swoje wymagania – muszą być na stałe podłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach lub łazienkach.

Kiedy wybrać pralkę otwieraną z góry? 

Tam, gdzie nie można zainstalować standardowej pralki oraz na przykład nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek od frontu, najlepiej jest wybrać inną opcję, czyli pralkę ładowaną od góry. Ma ona mniejszą szerokość, ale dostęp do prania jest trochę bardziej ograniczony aniżeli w standardowych pralkach. Niemniej takie pralki mogą mieć takie same bądź analogiczne programy, co ich większe odpowiedniki.

A może warto wybrać pralkę z suszarką?

Pralkosuszarki to inny poziom luksusu. W jednym urządzeniu można efektywnie wyprać, a następnie wysuszyć ubrania i inne materiały. Możesz ich używać od razu po wyciągnięciu z bębna! Do wyboru są różne formy suszenia, w tym poprzez ogrzewanie bądź z pompą ciepła. Wiele opinii wskazuje, że jeśli nie ma możliwości do postawienia wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej sięgnąć po pralkosuszarkę z pompą ciepła.

Wakacyjne pranie to zadanie pralki turystycznej

Nieduża, przenośna oraz ułatwiająca życie w niemalże każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, bowiem zawiera w sobie dwie komory: do prania oraz do wirowania odzieży. Trzeba pamiętać, że różnią się one wielkością wsadu. Takie urządzenie możesz wykorzystać przykładowo na urlopie, na działce czy też w domku kempingowym, ale i w mieszkaniach, w jakich z przeróżnych powodów nie możesz bądź nie chcesz zainstalować standardowej pralki.

Legendarne pralki wirnikowe i wolnostojące wirówki

Kiedy z jakichkolwiek powodów decydujemy się na pranie ręczne, dobrze jest wyposażyć się w urządzenie do odwirowania wody, czyli wirówkę. Nie jest to żaden wydatek, a w dużej mierze ułatwi nam pranie. Sprawdzi się też idealnie w połączeniu z legendarną pralką wirnikową, która pomimo upływu lat nie traci na popularności. Pralki wirnikowe można stosować w domu, ale ich głównym atutem jest używanie ich w miejscach, gdzie klasyczna pralka nie może być podłączona. Wakacje na polu namiotowym, objazdówki kamperem czy wypad na działkę. Lekka i niewielka pralka wirnikowa może być z powodzeniem alternatywą dla pralek bębnowych.

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Jakie pralki są obecnie najbardziej popularne?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 1
Komentarze

Bardzo fajny artykuł, pomocny nie ma co. Za miesiąc będę kupować pralkę więc teraz wiem na co patrzeć.

0 0
Data dodania:
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Technologia i Internet
Jak wybrać dla siebie odpowiedni tablet?
Data dodania:
0.00
0