Jakie najlepsze lustro wybrać do łazienki?

Jakie najlepsze lustro wybrać do łazienki?

Ocena: 0.00
Kategoria:Dom i ogród
Dodano:

Dobrze dobrane lustro do łazienki to bardzo ważne i nie takie proste zadanie. Walory estetyczne, użytkowe, dekoracyjne, te wszystkie punkty musi spełnić lustro, aby łazienka była miejscem wyjątkowym. Dostępność kształtów, rodzajów i zastosowań lustra jest tak wiele jak wiele gustów i zapotrzebowań. Jakie lustro wybrać, aby prezentowało się elegancko, a dodatkowo było wygodne i funkcjonalne. Jaki kształt i rozmiar wybrać, żeby idealnie pasowało do naszej łazienki?

Rozmiar i kształt lustra w łazience — w jaki sposób wybrać?

Jeszcze parę lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na rozmiar lustra. Krążyło przekonanie, żeby najlepiej nie było ono szersze od umywalki. Obecnie ta zasada jest bardzo elastyczna i niekoniecznie jest stosowana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia właściciela i stylu, w jakim charakteryzuje się łazienka. Z pewnością duże rozmiary są obecnie mile widziane. Zakłada się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeśli jest okrągłe. Z praktycznego punktu widzenia, najczęściej wiesza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty powinny być dostosowane do stylu wnętrza oraz osobistych preferencji.

Jak wybrać okrągłe i prostokątne lustra łazienkowe?

Okrągłe lustra w łazience były czymś obowiązkowym. Obecnie tendencja ta ulega zmianie, jednakże nadal owalny kształt ma swoich sympatyków. Przede wszystkim w sytuacji, gdy łazienka jest zdominowana przez miękkie krawędzie, opływowe kształty i zaokrąglenia to naturalnym wyborem jest kolisty charakter lustra. Im wnętrze bardziej idzie w stronę prostokątnych rozwiązań, tym lepszy będzie również taki kształt lustra.

Oświetlenie w lustrze łazienkowym i jego zalety

Coraz większa grupa osób docenia istotność podświetlenia lustra. Wynika to w szczególności z tego, że jest to coś więcej, niż gadżet. Nie ulega wątpliwości, że dodatkowe źródło światła pomaga stworzyć przyjemny nastrój wokół umywalki, jednak jego największą zaletą jest podkreślenie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu przygotowanie porannego makijażu i golenie zarostu są dużo łatwiejszym oraz przyjemniejszym zadaniem.

Czy rama do lustra do łazienki jest potrzebna?

To pytanie brzmi nieco staromodnie, ale jest bardzo zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które posiadają ramę, jest dostrzegalny. Zwłaszcza dekoracyjne wersje zyskują dużą popularność, finalnie z całą pewnością dobrze jest przemyśleć tę kwestię. Jeżeli łazienka posiada klasyczny wystrój, rama jest wskazanym uzupełnieniem. W przypadku nowoczesnego designu lepiej postawić na bardziej surowe i ostre kształty lustra bez ramy.

Czy postawić na spójną kompozycję łazienki?

Jeżeli zależy Ci, żeby Twoja łazienka miała niepowtarzalny charakter i była piękna i stylowa, warto zadbać o jej spójność i harmonię. Możesz to zrobić po swojemu, zdając się na swój gust lub możesz zdać się na fachową pomoc ekspertów. Nie jest tak istotne, z której metody skorzystasz, ważne, żeby wiele elementów do siebie pasowało, ograniczy to wizualny chaos. Paradoksalnie jednak również swego rodzaju stylem stał się obecnie wnętrzarski miszmasz, który też prezentuje się ciekawie, a dodatkowo jest nie do podrobienia.

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Jakie najlepsze lustro wybrać do łazienki?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 1
Komentarze

Lustro w łazience to podstawa, dlatego warto w nie zainwestować.

Autor: Olek Kowalski
0 0
Data dodania:
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Dom i ogród
Wyposażenie i wystrój altanki ogrodowej
Data dodania:
0.00
0
Wysiewanie trawnika - jak i kiedy je wykonać?
Data dodania:
5.00
0
Pościel dla alergików — czyli jaka?
Data dodania:
0.00
0