Jak zawsze mieć porządek na biurku w swojej pracy?

Jak zawsze mieć porządek na biurku w swojej pracy?

Ocena: 0.00
Kategoria:Praca
Dodano:

Nie trzeba nikogo przekonywać, że posprzątane miejsce pracy sprzyja koncentracji i efektywności wykonywanej pracy. Kiedy przy biurku uczysz się lub pracujesz nie doprowadzaj do bałaganu, chaos nie wpływa pozytywnie na kreatywne myślenie. Odpowiednie przygotowanie warunków jest tak samo ważne jak obowiązki, które musimy wykonać. Jak sprostać tym zadaniom? Odpowiedzi umieściliśmy w artykule.

Jakie są powody, aby utrzymywać porządek na biurku w pracy?

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia.

Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Uporządkowanie biurka nie zajmuje dużo czasu, mamy na to sposób!

Istotną kwestią jest systematyczność i odpowiednio dobrane narzędzia, które to ułatwią. Przydatne z pewnością będą różne pojemniki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można zapisać istotne informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zagracona. Nie potrzebne jest piętnaście pojemniczków na przybory piśmiennicze, bo powstanie bałagan i chaos. Minimalizm jest świetnym wyjściem, ale oczywiście warto mieć w zasięgu wzroku przedmioty, które umilą Twój czas pracy. Może to być zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę  czy mały kwiatek. Z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Pamiętaj o trybie swojej pracy — Nie pozwól się rozpraszać

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

To samo zastosuj w przypadku internetu, nie używaj go, chyba że musisz. Jeżeli korzystasz z niego na potrzeby pracy, postaraj się nie rozpraszać zbędnymi informacjami, nie otwieraj niepotrzebnych stron, nie używaj komunikatorów społecznościowych, generalnie postaraj się na czas wykonywanych zadań, zapomnieć o wszystkim, co mogłoby Cię dekoncentrować. Można się tego nauczyć, wystarczy się pilnować.

Kiedy pracujesz w domu, zadbaj o ciszę i spokój na czas pracy. Ustal z pozostałymi domownikami, żeby uszanowali Twoją przestrzeń, żeby nie przeszkadzali Ci i nie hałasowali. Szybko zorientujesz się jak wszystkie wyżej wymienione zasady, korzystnie wpłyną na efekty Twojej pracy.

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Komentarze

Porządek to bardzo ważna sprawa i zapobiega zbędnym wypadkom.

Autor: Olek Kowalski
0 0
Data dodania:
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Praca

Brak artykułów