Album do zdjęć – pasja samodzielnego tworzenia!

Album do zdjęć – pasja samodzielnego tworzenia!

Ocena: 0.00
Kategoria:Kultura i sztuka
Dodano:

Album na zdjęcia można stworzyć dla kogoś bliskiego, żeby móc włożyć do niego zdjęcia, które przypominają o cudownych chwilach w życiu. Jednak nie tylko! Możesz zrobić swój własny projekt i postawić go na półce. Goście, którzy będą Cię odwiedzać, z pewnością zauważą od razu ten oryginalny model. Do tego wystarczy trochę kreatywności, odpowiednie narzędzia i kilka wolnych chwil. Z nami dowiesz się, czego potrzebujesz!

Jak zabrać się za tworzenie albumu na zdjęcia?

Nim rozpoczniesz sporządzanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorystyce, wielkości albumu i liczbie stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami logiczną całość, łącznie z kolorystyką oraz motywem zdjęć. Zrób listę zakupów, zorganizuj to, co niezbędne i postaraj się wytypować wolny dzień na wykonanie albumu. Ma Ci to sprawić przede wszystkim przyjemność i dać odrobinę relaksu.

Z czego wykonać przyzwoitą bazę do albumu na zdjęcia?

Baza do albumu powinna być solidna, raczej sztywna, zwłaszcza jeżeli zamierzasz wkleić więcej zdjęć. Wybierz do tego celu grubszy papier bądź tekturę. Jeżeli chciałbyś stworzyć album z mniejszą porcją zdjęć, możesz do tego zastosować kartki zwykłego papieru technicznego.

Jak spiąć cały album?

Możesz do tego celu wykorzystać bindownicę, jeśli taką posiadasz czy też zrobić to w najbliższym punkcie ksero. Drugim sposobem są tasiemki. Jest to najtańsza opcja i wystarczy, jeżeli znajdziesz jakąś pasmanterię i zakupisz satynowe bądź bawełniane tasiemki. W internecie znajdziesz dodatkowo otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do zrobienia dziurek w albumie wystarczy Ci zwykły dziurkacz.

Akcesoria, które będą potrzebne podczas tworzenia albumu na zdjęcia!

Do przygotowania własnoręcznego albumu, przyda Ci się kilka akcesoriów papierniczych.

Poniżej lista przydatnych rzeczy:

  • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
  • nożyczki
  • klej, taśma klejąca
  • dziurkacz
  • linijka i cyrkiel
  • dwie tekturki A4
  • kartki na zdjęcia
  • kółeczka do spięcia albumu
  • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
  • zdjęcia

Jak przygotować bazę do tworzenia albumu?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako okładka albumu. Na krótszym boku, wykonaj dziurkaczem trzy otwory. Pamiętaj, aby otwory na obu tekturkach wykonane zostały w tych samych miejscach. Tę samą czynność wykonaj we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Wybierz motyw przedniej okładki, który będzie pasował do stylu całego albumu. Najlepiej, jeśli tylna okładka będzie w podobnym kolorze. Nie zapomnij, aby przed przyklejeniem papieru wykonać w nim dziurki. Strony albumu możesz pozostawić gładkie, np. czarne, wówczas strony będą prezentować się jak w starych albumach, lub możesz przystroić je w dowolny sposób. Na sam koniec scal wszystkie strony oraz okładki kółkami.

Kilka porad na temat tworzenia albumu do zdjęć samodzielnie!

Nie przesadzaj z ilością ozdób w albumie, spowoduje to nieładny efekt, którego z pewnością nie chcesz. Zostaw dużo wolnego miejsca na zdjęcia, które zamierzasz umieścić w środku i nie zakrywaj ich zbędnymi rzeczami. Porozkładaj dekoracje w całym albumie równomiernie, na każdej stronie. Sprawi to, że będą one tej samej grubości. Łącz ze sobą kolory i struktury w sposób kreatywny, nie bój się przeciwieństw.

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Kultura i sztuka