Jak wybrać dla siebie odpowiedni tablet?

Jak wybrać dla siebie odpowiedni tablet?

Ocena: 0.00
Dodano:

Oglądanie filmów na małym ekranie telefonu nie należy do łatwych zadań, nie wspominając już o nauce, czy pracy. Noszenie ze sobą ciężkiego laptopa też nie zawsze jest komfortowe. Jak zatem znaleźć złoty środek? Pierwsza myśl, jaka się nasuwa to zakup tabletu. Ten niewielki sprzęt potrafi zdziałać cuda. Pytanie tylko jak go wybrać, aby był przystosowany do naszych potrzeb? W dobie dostępu do szerokiej gamy produktów nie jest to trudne. Klucz do sukcesu to wiedza, zatem zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Tablet — jaka jest jego definicja i jakie ma zalety?

Tablet jest kompleksowym gadżetem zespalającym w sobie cechy komputera osobistego i telefonu komórkowego. W większości wypadków ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na wygodę jego używania. Na korzystanie z aplikacji pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie wymaga on dodatkowej klawiatury, ani myszy.

Najistotniejsze zalety tabletów to ich wielkość oraz waga. Nieduże rozmiary pozwalają na komfortowe noszenie go w torebce, plecaku, lub dłoni. Przekątna ekranu tabletu to na ogół od 7 do 12 cali. Korzystanie z Internetu odbywa się przy użyciu Wi-Fi, na dodatek w wielu sytuacjach tablet można wyposażyć w kartę SIM oraz użytkować go jak smartfona.

Jakie są znane zastosowania tabletu?

Okazję do korzystania z tabletu odnajdą zarówno małe dzieci, nastolatkowie, jak również dorośli. Ze względu na pokaźny ekran będzie on bardziej komfortowy od smartfona do przeglądania poczty internetowej, czy robienia zakupów w sieci.

Zainstalować na nim można większość aplikacji, a za ich pomocą korzystać z wszelkiego rodzaju portali społecznościowych, grać w gry czy też oglądać filmy. Graficy często korzystają z tabletów jako narzędzi do rysowania. Są urządzeniami nadzwyczaj wielozadaniowymi. Będąc w ich posiadaniu, być może sami odnajdziecie dla nich jeszcze więcej zastosowań.

Zakup tabletu — najważniejsze parametry sprzętu

Zanim dokonamy zakupu, należałoby zdecydować się na fizyczną przymiarkę do urządzenia. Udaj się do sklepu, weź tablet do ręki i oceń, czy wielkość, waga i jakość obrazu Ci odpowiadają. Skup się na jakości wykonania i doborze materiałów. Solidny sprzęt będzie na pewno służył dłużej.

Już przed zakupem przemyśl, do czego przeważnie będziesz używał swojego tabletu. Jeżeli będzie to sprzęt jedynie do czytania poczty, przekątna ekranu trochę większa aniżeli w smartfonie może Ci wystarczyć. Jeżeli przewidujesz pracę nad arkuszami kalkulacyjnymi lub obróbkę obrazów, przekątna większa od 10 cali będzie dobrym wyborem.

Dowiedz się jaka bateria zasila oglądany tablet. Każdy producent podaje pojemność baterii. Te bardziej pojemne w większości wypadków pozwolą na dłuższą pracę sprzętu. Rozwiązania tańsze pozwalają na używanie ich w czasie do około 4 godzin. Te kosztujące drożej dają radę obsługiwać aplikacje bezustannie nawet do 10 godzin. Prócz baterii skup się także na procesorze. Dwurdzeniowy procesor z pamięcią RAM od 2 GB zadowoli potrzeby zwykłego zjadacza chleba.

Ważnym wyznacznikiem będzie także pamięć RAM. Powinni na nią zwrócić uwagę zwłaszcza pasjonaci gier. Zdecydowanie istotna dla nich będzie jakość wyświetlacza, obecność głośników oraz stosunkowo duża pamięć urządzenia.

Jeśli chodzi o cenę tabletu, ma na nią wpływ wiele czynników. Są to oczywiście parametry, marka, to ile czasu dany tablet jest dostępny na rynku i jakość użytych materiałów. Najtańszy sprzęt można kupić już za kilkaset złotych, te z wyższej półki dochodzą nawet do kilku tysięcy.

 

Oceń artykuł
Inne artykuły autora
Jak wybrać dla siebie odpowiedni tablet?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Technologia i Internet
Jakie pralki są obecnie najbardziej popularne?
Data dodania:
0.00
1