• "Człowiek jest dla człowieka lekarstwem."

   
 • "Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

   
 • Bez miary lekarstwo stanie za truciznę.

   
 • Błędy medyków pokrywa ziemia, astronomów niebo.

   
 • Co leczy wątrobę, czyni chorą śledzionę.

   
 

Wspaniałe działanie ekstraktu z yerba mate

​Yerba mate to odkrycie ostatnich lat. Oczywiście chodzi o masowe spożywanie tego napoju. O liściach ostrokrzewu paragwajskiego słyszano już od setek lat, a w rejonie Ameryki Południowej jest to jeden z bardziej popularnych napojów. W dzisiejszych czasach ludzie bardzo doceniają yerbę (jak popularnie jest nazywana), ponieważ nie tylko ma ciekawy smak, ale także jest doskonałym odpowiednikiem dla kawy. Wielu ludzi, którzy potrzebują szybkiej dawki energii cenią sobie ten napój.

Ekstrakt z yerba mate jest bardzo zdrowy. Nie trzeba przytaczać tu dużej liczby związków, które posiada. Dobrą rekomendacją będą opinie internautów, regularnych użytkowników yerba mate. Prawie wszyscy, którzy regularnie ją piją, mówią, że czują się o wiele lepiej. Innym działaniem (doraźnym) jest przebudzenie. Yerba mate pozytywnie działa pobudzająco dzięki zawartej w niej mateinie. Jest to lepsze rozwiązanie od kofeiny, gdyż pobudzenie jest zupełnie inne- łagodniejsze, ale tak samo skuteczne. Nie ma problemu, by iść spać po wypiciu yerby.

Największym minusem może być jednak smak. Dla tych, którzy piją yerbę regularnie nie jest żadną przeszkodą. Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę mogą określić go jako coś obrzydliwego. Nie należy się jednak zrażać. Dla wielu pozytywnych aspektów ekstraktu z yerba mate można się kilka razy poświęcić. Po tym okresie yerba zaczyna smakować i po prostu chce się ją pić. Yerba mate to odkrycie, które na pewno szybko nie przeminie. Samo picie można porównać do obrzędu, co jest kolejną zachętą.