• "Człowiek jest dla człowieka lekarstwem."

   
 • "Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka."

   
 • Bez miary lekarstwo stanie za truciznę.

   
 • Błędy medyków pokrywa ziemia, astronomów niebo.

   
 • Co leczy wątrobę, czyni chorą śledzionę.

   
 

Ekstrakt z yerba mate

Ekstrakt z yerba mate doskonale stymuluje umysł. Bardzo wielu konsumentów tego napoju zauważyło poprawę pamięci oraz koncentracji. Gdzieniegdzie, jest używany jako tonik pobudzający, dzięki któremu nie odczuwamy znużenia oraz zmęczenia. W rodzimych krajach ostrokrzewu paragwajskiego (tak brzmi nazwa systematyczna rośliny, z której pochodzi yerba mate) mówi się, że pozwala ona lepiej znosić ciepłą i wilgotną pogodę. Ekstrakt z yerba mate zawdzięcza swoje pobudzające właściwości trzem substancjom - kofeinie, teobrominie oraz teofilinie.

Ekstrakt z yerba mate jest bardzo bogaty w magnez, potas oraz mangan, które pomagają zredukować układ elektrolitów utraconych podczas zatruć pokarmowych czy podczas stosowania diet wysokobiałkowych. Wykazuje on również działanie moczopędne, przez co jest bardzo dobrym środkiem na problemy z pęcherzem czy zespół napięcia przedmiesiączkowego, związany z zatrzymywaniem płynów w organizmie. 

Naukowcy udowodnili, że spożywanie ekstraktu z yerba mate ma dla organizmu wiele innych pozytywnych skutków. Yerba mate jest bardzo bogata w przeciwutleniacze, działa przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo. Dodatkowo doskonale wpływa na pracę serca, wykazując jednocześnie działanie przeciwgrzybiczne. Kolejnym powodem, dla którego warto pić ekstrakt z yerba mate jest jego wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, co chroni przed otyłością i wspiera walkę z nadwagą. Ekstrakt yerba mate wspiera również żołądek, a tym samym cały układ trawienny - pobudza wydzielanie żółci w żołądku. Może być pomocą w unikani powikłań po powszechnej dziś chorobie - cukrzycy. 

Ekstrakt z yerba mate to doskonałe źródło energii i antyoksydantów niezbędnych do prawidłowej pracy naszego organizmu.